یادداشت زمان در دستهای ما

چند روزی است که از دوره نظم شخصی میگذرد صبح ها با انگیزه شروع کلاس از خواب بیدار میشوم.

قبل از شروع سال تصمیم گرفته بودم، که ساعت بیداری را یک ساعت بیشتر کنم . با شرایط خانه ومسئولیت خانه داری وامور روتین منزل بهترین ساعت برای مطالعه و خواندن کتاب برای من صبح است .مدتی بود که ساعت 7 بیدار میشدمو پس از نوشتن صبح گاهی به پیاده روی میرفتم و بعد از آن هم خوب صبحانه وامور خانه داری تا نزدیک تقریبا ساعت 4 بعد از ظهر که دیگر آزاد بودم. اما هر روز وقت مطالعه پلکهایم سنگین میشد . پس ناگزیر پای لپ تاپ مینشستم وتمرین میکردم . یک ساعتی هم در سایت استاد کلانتری چرخ میزدم وهر روز تقریبا مطلبی را از سایت استاد برمیداشتم من یک  پوشه برای مطالب این چنینی دارم که پر است از نقل قولها وبرش هایی از کتابها و مطالب ی راجع به نویسندگان نامی و گاهی  از آن ها به عنوان پستهای سایتم ویا ایده های کپشن اینستا استفاده میکنم وگاه از یک جمله قصار الهام میگیرم و در آزاد نویسی از آن استفاده میکنم . القصه داستان کتاب خواندن برایم معضل شده بود کتابهایی که باید میخواندم ونمیشد تا اینکه استاد دوره نظم شخصی را راه انداختند و این همان چیزی بود که من  میخواستم . البته دوره تازه شروع شده چند روزی است ولی وقت کتاب خواندن من همان اول صبح بعد از پیاده روی در برنامه هایم آغاز شد . به نظرم بهترین ساعت برای خواند کتاب همان ساعت اولیه است البته وصد البته که کار کردن کلا در اول صبح خوب است حتی آزاد نویسی و قطعه نویسی .

بهر حال با برنامه های جذابی که استاد دراین دوره پیاده میکنند خیلی انگیزه ام بیشار شده بهره وری از ساعتهای مفید و عدم هرز رفتن زمان حتی یک ثانیه از آن ، لذت این استفاده مفید را مضاعف میکند . با جدول بندی وزمان بندی برای هر کار در پایان روز متوجه استفاده هدر دادن بخش زیاد ی از وقت خود هستیم چیزی که اصلا به نظر نمیرسد، گویی ما همه اش درحال کار بوده ایم و هیچ وقتی را از دست نداده ایم اما باتوجه به اینکه مثلا درحال تایپ یک یادداشت پانصد کلمه ای چهار بار گوشیم را چک میکنم دقایقی را در اینستا گرام میجرخم دواستوری می بینم ودوپست لایک کمیکنم به نظر خودم خسته هم شذه ام از بس کار کرده ام. به همه هم می گئیم من در روز فقط سه ساعت تمرین میکنم اما زمان محاسبه خودم میدانم  آنچه که می باید و نبوده است.

به هر صورت ما با این دوره آموزش می بینیم که چطور به نظم شخصی دست پیدا کنبم وتا پایان راه این  مسئله برای مانهادینه شود و بتوانیم به شکلی دقیق و مفید از زمانی که در اختیار داریم استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط