فرمول های توبرای موفقیت چیست

هدف + اراده =موفقیت
مداومت + تمرین =حرکت صحیح
نظم + برنامه ریزی = انجام به موقع کارها
اشتیاق+ تمرکز = موفقیت
تمرین + تکرار = خوب فهمیدن
آموزش صحیح + تمرین سنجیده = بهروری مضاعف
عشق + هدف= دستیابی به مقصود
سحر خیزی + کار زیاد =نتیجه فوق العاده
خواندن + نوشتن = کار نویسنده
خوب گوش کردن + یادداشت کردن =دقت عمل
این فرمولها برای بهتر کار کردن و بهتر نوشتن وبدست آوردن نتیجه خوب از کار است . به عقیده من وقتی را که برای گذراندن دوره ها درنظر بگیریم ، باید بهترین ساعت و مهمترین ساعت وزمان باشد درهر صورت ما هزینه ای گزاف وغیر قابل بازگشت یعنی همان ساعتهای عمرمان را خرج میکنیم . اگر دست خالی ونیاموخته کلاس را ترک کنیم درواقع گرا ن ترین سرمایه امان را بیهوده خرج کرده ایم .
نکته دوم انجام تمرینهایی است که توصیه میشود ، چندی پیش دوستی در تلگرام به من پیغام داد و کلی تعریف وتمجید کرد، واظهار یاس و تاسف از اینکه نتوانسته است تمرین ها را انجام بدهد و عقب مانده و چند داستان بیشتر ننوشته، ازمن خواهش کرد چند داستان برایش بنویسم ویا حتی شروع چند داستان را که ایشان ادامه بدهدو انگیزه اشون قوی بشود.
من ضمن دلداری دادن و پیشنهاد خواندن کتاب و … توصیه هایی که استاد همیشه به مامیکردند را کردم .
اما نکته اینجا بود که ایشان اظهار بی حوصلگی از خواندن کتاب ونداشتن ایده کردند، من از ایشان خواستم که به سایت استاد سری بزند ودراینجا مطالب زیادی هست که بشود با استفاده از آنها هم ایده پیدا کرد وهم انگیزه.
هدفم از بیان این قضیه این بود ، انسان درهرکاری ، هرکاری ، حتی امور خانه داری که به نظر پیش پا افتاده وساده است . باید اول اشتیاق وسپس برنامه ریزی ومداومت داشته باشد. پختن غذا هم اصولی دارد که اگر طبق آن اصول با علاقه واشتیاق غذا پخته نشود محصول کار ما چندان رضایت بخش نخواهدبود.
مسئله نوشتن ونویسندگی دریایی بیکرانه است . وسعت آن به اندازه ذهن خلاق تمام آدم های دنیاست، دردهایشان ؛ غصه هایشان، دغدغه هایشان، سبک زندگیشان و…
حال اینکه ما با عشق وعلاقه پا به عرصه ای گذاشته ایم که درعین سادگی بسیار هم سخت است .
درست که حدومرزی برای این کار نیست ، شرط سنی هم ندارد ، اما نیاز به پشتکار و تلاش و همتی والا میخواهد . همین که چند صد صفحه کاغذ سیاه کردیم ،بدانیم این آغاز ماجراست
ساعتهای زیادی را باید تمرین وتکرار کنیم همین صفحات صبح گاهی که تاثیرش در حداقل یکسال بعد از مداومت معلوم میشود . همین هزارکلمه ها که دست را از هراس نوشتن آزاد میکند وذهن مخمور را هوشیار وبیدار نگه میدارد در زیاد نوشتن روزانه تسلط کلامی تقویت میشود ووقتی کسی تسلط کلام پیدا کرد یعنی پس انداز کلامیش زیادست ومیتواند به جا ودرست از آنها استفاده کند . این تمرینها حساب شده وبر پایه اصوول وقواعدی ترسیم شده که مارا بهتر درمسیر قرار میدهد و کتابهایی که توصیه به خواندنشان میشود هرکدام فلسفه ای دارد نوعی آموزش آسان غیر از کلاس ها که استاد مطالب را بازمیکنند وتوضیح میدهند خواندن کتابهای توصیه شده بهترین ورودی ها اطلاعات برای ماست . همان چیزی که دربالا گفتم سرمایه گران بهایمان را بیخود خرج نکنیم . فرمولهایی که من برای خودم نوشتم کاربرد زیادی داشته وفکر میکنم که مسائل زیادی را با این فرمول ها حل کردم . شاید با سرعتی که در ابتدای راه فکر میکردیم نویسنده نباشیم اما بنای ما با فونداسیون صحیح ومحکم بالا میرود تجیل نیاز نیست باید نتیجه خوب باشد. زمان انجامش بستگی به جدیت ما در کار است واینکه باور داشته باشیم رسیدن به مقصود رنج وسختی زیاد دارد . اما ما با داشتن استادی مثل شاهین کلانتری حتما به این مقصود خواهیم رسید به شرط همت واراده و کوشش زیاد.
درپایان عذر تقصیر مرا از اینکه جسارت کردم ودرمحضر چون شما زیاده گویی کردم پذیرا باشید

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط