پدرام السلطنه به تخت نشست

یک داستان جدید خواندم  از یک نویسنده توانا وخوش قلم ،جناب احمد اکبر پور  که در حوزه ادبیات کودک ونوجوان بسیار موفق وتوانا بوده اند وصف ایشان در نویسندگی بسیار، بسیار کلام می طلبد و اما در طنز و به بازی گرفتن تاریخ واستفاده از آن در این کتاب موضوع بسیار جذابی است .

پدرام پسری نوجوان است که به تاریخ و مطالعه کتابهای تاریخی علاقه منداست و از مطالعه زیاد در تاریخ کمی متوهم شده است به خصوص که بیشتر خلوتهایش در زیر زمین قدیمی خانه مادر بزرگ وکتب پدر بزرگ است. از این رو تحت معالجه روانشنماس است که همین موضوع را نگارنده درخلال داستان چنان با ظرافت گنجانده که بیشتر آن را میبینیم تا بخوانیم و این هنر بزرگ ایشان است داستان روند بسیار جذابی دارد به طوریکه وقتی کتاب را به دست گرفتم نتوانستم زمین بگذارم تا تمام شود.

درخلال داستان با اتفاقاتی که در تاریخ و دوره ناصر الدین شاه اقتاده با ذکاوت وخلاقیت تمام شوخی های بسیاری شده و   خواننده را به دنبال خودش می کشاند پدرام سفری به زمان میکند و در عهد این شاه قاجار حشذر ونشری با شاه دارد وشاه اورا جای پسرش که ادر کودکی از دست رفته اشتباه میگیرد گویا شاه هم اهل توهم و… اینها بوده است و مسیر داستان فراز ونشیب زیادی دارد که به قول خودشان خواننده را اینقدر به درو دیوار میکوبد تا متوجه قضایا واتفاقات بشه و لی جذابیتهای قلم شیوای ایشون اونقدر زیاد است که نه تنها به درو دیوار کوبیده نمیشوی بلکه محظوظ از خواندن این همه طنازی و هنر میشی ودر آخر پدرام السلطنه برتخت نشسته و گم گشته اش را می یابد باید این کتاب  را بخوانید والبته کتابهای دیگر ایشان مثل  کشکول تحت ویندوز که آن هم دمجموعه داستانهای طنز و جذابی دراد که نویسنده در بعضی از این داستانها با خودش شوخی میکند .

واژه های نفهم از دیگر نوشته های ایشون هست وامپراطور کلمات، قطاری از کلمات و خداحافظ ماه ….

البته آثار بسیاری از ایشان به چاپ رسیده که بضاعت مطالعه من در همین حد وحدود بود باری فرصتی دست دهد تا تمامی آثار ارزشمند ایشون را بخوانم .

اما مسِله جذابتر این که توفیق داشتم که در یک دوره آموزشی در خدمتشون باشم و بسیار از یشون آموختم کلاسهای پر باری که بی نظیر یودند اول که خود استاد بسیار شوخ طبع و خوش برخورد ومهربان هستند وکلاسهاشون هم بسیار خوب بود به طوریکه متوجه گذر زمان وساعنت نبودیم آسان گیری وباز خورد تک به تک واحترام به هنر جویان از خصایص خوب ایشان هست . برای من خیلی جذااب وآموزنده بود امیدوارم که این دوره ها ادامه داشته باشه تا بیشتر بتوانم ازایشان یاد بگیرم .

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط